REKLAMA
Znaleziono 1232 wyników
Wygodniejsze podróże koleją do Łodzi i Łowicza z nowego przystanku Zgierz Rudunkiartykuł
Pokaż artykuł
Wygodniejsze podróże koleją do Łodzi i Łowicza z nowego przystanku Zgierz Rudunki
W Zgierzu mieszkańcy i podróżni zyskają lepszy dostęp do kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą na budowę nowego peronu w ramach "Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025". Efektem inwestycji o wartości 3,6 mln zł będzie wygodniejsza podróż pociągiem na linii Łódź – Łowicz.
Lepsze podróże pociągiem w Dąbrowie Górniczej. Podpisanie umowy z Programu Kolej Plusartykuł
Pokaż artykuł
Lepsze podróże pociągiem w Dąbrowie Górniczej. Podpisanie umowy z Programu Kolej Plus
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na zaprojektowanie połączenia kolejowego od Dąbrowy Górniczej Strzemieszyc przez Hutę Katowice do Gołonoga. Zadanie jest realizowane z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Rozpoczęła się budowa nowego przystanku na linii kolejowej Wrocław – Opole [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczęła się budowa nowego przystanku na linii kolejowej Wrocław – Opole [ZDJĘCIA]
Rozpoczęła się budowa przystanku na linii kolejowej Wrocław – Opole. Dodatkowy dostęp do kolei ułatwi podróże. Mieszkańcom szerokie przejście podziemne zapewni lepszą komunikację w mieście. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują prace w technologii ograniczającej zmiany w kursowaniu pociągów. Z nowego przystanku podróżni skorzystają w drugiej połowie 2025 r.
W Krakowie wydano pozwolenia na budowę dwóch nowych przystanków kolejowychartykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie wydano pozwolenia na budowę dwóch nowych przystanków kolejowych
PKP Polskie Linie Kolejowe SA uzyskały pozwolenia na budowę nowych przystanków kolejowych w Krakowie. To ważny krok do realizacji inwestycji w sąsiedztwie os. Piastów i Kościelnik. Projekty są realizowane w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
Koszalin: od 1 września wsiądziemy do pociągów z nowych przystanków [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Koszalin: od 1 września wsiądziemy do pociągów z nowych przystanków [ZDJĘCIA]
Mieszkańcy Koszalina od 1 września zyskają lepszy dostęp do kolei. W ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”, PKP PLK S.A. wybudowały nowe przystanki: Koszalin Politechnika oraz Koszalin Wschodni. Efektem inwestycji będą wygodniejsze podróże pociągiem w kierunku Szczecina, Kołobrzegu, Słupska i Białogardu.
Pociągi powróciły na trasę Kraków-Bonarka – Bielsko-Biała [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pociągi powróciły na trasę Kraków-Bonarka – Bielsko-Biała [ZDJĘCIA]
Od 7 listopada można ponownie podróżować pociągiem z Bielska-Białej do Krakowa. W Barwałdzie Średnim...
W Krakowie powstaje nowy przystanek kolejowy Złocień i nowy most nad rzeką Serafą [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie powstaje nowy przystanek kolejowy Złocień i nowy most nad rzeką Serafą [ZDJĘCIA]
Kończą się prace przy moście kolejowym nad rzeką Serafą, obok budowanego przystanku Kraków Złocień n...
Na Mokotowie i Wilanowie zostanie posadzonych 400 nowych drzew. Rusza akcja Przystanek Zieleń Budimeksuartykuł
Pokaż artykuł
Na Mokotowie i Wilanowie zostanie posadzonych 400 nowych drzew. Rusza akcja Przystanek Zieleń Budimeksu
Budimex – generalny wykonawca budowy trasy tramwajowej ze Śródmieścia do Wilanowa w Warszawie rozpoczyna – zapowiadaną wcześniej – akcję sadzenia 400 dodatkowych drzew pod nazwą Przystanek Zieleń. Pierwsze nasadzenia rozpoczną się wiosną. W sumie wzdłuż linii tramwajowej do Wilanowa zostanie posadzonych – w ramach tej akcji i nasadzeń kompensacyjnych – ponad 1000 nowych drzew.
PKP PLK budują nowy przystanek w Katowicach. Wkrótce prace obejmą ważne dla miasta wiaduktyartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK budują nowy przystanek w Katowicach. Wkrótce prace obejmą ważne dla miasta wiadukty
Bezpieczne podróże, nowe przystanki kolejowe, dodatkowa para torów – to zaledwie kilka z korzyści, jakie przyniesie modernizacja linii kolejowej na odcinku od Będzina do Katowic Piotrowic. Prace są już prowadzone m.in. w Katowicach Morawie. Od września rozpocznie się przebudowa wiaduktów w Katowicach. Zadanie jest realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Dofinansowanie pochodzi z UE w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
W Komarnie pod Jelenią Górą powstanie Green Peak – wyjątkowa inwestycja w sercu Dolnego Śląska [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Komarnie pod Jelenią Górą powstanie Green Peak – wyjątkowa inwestycja w sercu Dolnego Śląska [WIZUALIZACJE]
Odskocznia w sercu Dolnego Śląska – krakowska firma buduje klimatyczne domy z widokiem na Sudety, Karkonosze i Izery. Green Peak to nietypowa inwestycja Money Square Investment. Spółka, która specjalizuje się przede w rewitalizacjach historycznych obiektów, tym razem postanowiła zbudować enklawę, która pozwoli uciec od zgiełku miasta.
Pod Jelenią Górą został otwarty nowy, pięciogwiazdkowy hotel w zabytkowym Pałacu Pakoszów [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Jelenią Górą został otwarty nowy, pięciogwiazdkowy hotel w zabytkowym Pałacu Pakoszów [ZDJĘCIA]
Na Dolnym Śląsku został otwarty kolejny pięciogwiazdkowy hotel. Grupa Europlan, której właścicielem jest znany polski inwestor Artur Kozieja, wynajęła na okres 20 lat, należący do niemieckiego małżeństwa Ingrid i Hagena Hartmannów, zabytkowy Pałac Pakoszów, w którym 1 kwietnia otworzyła pięciogwiazdkowy, butikowy hotel.
Słynny zabytkowy hotel Orlinek w Karpaczu zostanie rozbudowany i zmodernizowany [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Słynny zabytkowy hotel Orlinek w Karpaczu zostanie rozbudowany i zmodernizowany [WIZUALIZACJE]
Kolejny znany, wielki, zabytkowy hotel na Dolnym Śląsku odzyska swój dawny blask, zostanie zmodernizowany i znacznie rozbudowany. Grupa Europlan zamierza otworzyć wiosną 2026 roku hotel Orlinek w Karpaczu, w historycznym budynku z początku XX wieku, który rozbudowany będzie o nową część. Prace ruszyć mają latem tego roku.
Wystartowała budowa parku handlowego Silesiana w Dzierżoniowie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wystartowała budowa parku handlowego Silesiana w Dzierżoniowie [WIZUALIZACJE]
W województwie dolnośląskim, w południowo-zachodniej części Polski powstanie kolejny duży park handlowy. Inwestor, firma Redkom Development oficjalnie rozpoczęła budowę parku handlowego w liczącym 31 tysięcy mieszkańców Dzierżoniowie.
Pod Jelenią Górą powstaje pierwszy w Polsce Multimedialny Park Rozrywki [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Jelenią Górą powstaje pierwszy w Polsce Multimedialny Park Rozrywki [FILM+WIZUALIZACJE]
Coraz większymi krokami zbliża się premiera Multimedialnego Parku Rozrywki QUERION w Piechowicach pod Jelenią Górą w województwie dolnośląskim, w południowo-zachodniej części Polski. Unikalne w europejskiej skali miejsce, w którym zarówno ściany, sufit jak i podłoga będą opowiadać historie za pomocą najnowocześniejszych technologii, przyjmie pierwszych gości już wiosną przyszłego roku.
W wakacje każdego dnia w Trójmieście będzie zatrzymywać się aż 114 pociągów PKP Intercityartykuł
Pokaż artykuł
W wakacje każdego dnia w Trójmieście będzie zatrzymywać się aż 114 pociągów PKP Intercity
W wakacje każdego dnia w Trójmieście będzie zatrzymywać się aż 114 pociągów PKP Intercity, a w czasie sierpniowego długiego weekendu liczba ta wzrośnie do 122 połączeń. Przewoźnik wydłuży trasy pociągu Pendolino relacji Bielsko-Biała – Gdynia do Ustki oraz Zakopane – Gdynia do Kołobrzegu, a także uruchomi sezonowe ekonomiczne połączenia do Łeby, Helu czy Bielska – Białej.
Dolny Śląsk: Rusza budowa I etapu obwodnicy Złotoryi. Podpisano umowę z wykonawcąartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Rusza budowa I etapu obwodnicy Złotoryi. Podpisano umowę z wykonawcą
Po latach przygotowań i oczekiwań rusza realizacja jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w regionie. Samorząd Województwa Dolnośląskiego podpisał umowę na budowę pierwszego etapu obwodnicy Złotoryi. Nowa trasa wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta, poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i otworzy nowe możliwości rozwoju gospodarczego.
Podróżni mogą już korzystać z nowego przystanku kolejowego w centrum Krakowa [FILMY + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Podróżni mogą już korzystać z nowego przystanku kolejowego w centrum Krakowa [FILMY + ZDJĘCIA]
Podróżni mogą już korzystać z nowego przystanku kolejowego w centrum Krakowa. Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zwiększyły się możliwości w komunikacji regionalnej i aglomeracyjnej. Z obiektu położonego przy ul. Grzegórzeckiej łatwo dotrzeć na Stare Miasto i Kazimierz, a bliskość przystanków tramwajowych usprawni łączenie podróży. Projekt za przeszło 1,2 mld zł jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
Budimex zazieleni trasę tramwaju do Wilanowa w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Budimex zazieleni trasę tramwaju do Wilanowa w Warszawie
Budimex – generalny wykonawca budowy trasy tramwajowej ze Śródmieścia do Wilanowa w Warszawie – realizuje kolejny etap akcji Przystanek Zieleń, w ramach której wzdłuż linii tramwajowej do Wilanowa‎ przybędzie z inicjatywy firmy 400 drzew. Akcja kierowana jest do wspólnot oraz spółdzielni mieszkaniowych zlokalizowanych w dzielnicach Mokotów oraz Wilanów. W trakcie poprzedniego etapu akcji zgłoszenia wpłynęły od 25 wspólnot, a suma drzewek, o które poproszono Budimex przekroczyła 450. Podczas II etapu akcji zgłoszenia zbierane są do 22 września, a nasadzenia będą robione w październiku.
Pociągi zatrzymają się w Mirkowie między Wrocławiem a Oleśnicąartykuł
Pokaż artykuł
Pociągi zatrzymają się w Mirkowie między Wrocławiem a Oleśnicą
Nowy przystanek w Mirkowie na trasie Wrocław-Oleśnica ułatwi mieszkańcom komunikację ze stolicą Dolnego Śląska. Inwestycja realizowana jest z "Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025". PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. już podpisały umowę z wykonawcą prac.
Stacja Bydgoszcz Fordon jest w trakcie przebudowy i modernizacji [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Stacja Bydgoszcz Fordon jest w trakcie przebudowy i modernizacji [ZDJĘCIA]
Na przystanku Bydgoszcz Fordon podróżni wsiadają już do pociągów z przebudowanego peronu. To efekt prac, których celem jest nie tylko lepszy dostęp do kolei w tej części stolicy woj. kujawsko-pomorskiego, ale także poprawa przepustowości trasy w kierunku Chełmży. Wartość realizowanych przez Polskie Linie Kolejowe S.A. robót wynosi około 40 mln zł netto ze środków Krajowego Planu Odbudowy.
REKLAMA